gökkuşağı

14 Eylül 2013 Cumartesi

Mutluluktan Gözleri Dolmuş Fangirl Anlatıyor VOL2; G-DRAGON'UN DEVRİMİ!!!


Sonunda beklediğimiz gün geldi!! Ve GD Devrimini yaptı!! Öyle bir devrim ki; dillere destan!! Bu senenin en çok beklediğim albümü; GD'nin yeni albümü " COUP D'ETAT " (Coup D'etat; Fransızca ve "Devrim" anlamına geliyor)
GD'yi az çok tanıyorsanız bilirsiniz ki onun için " 8 " sayısı uğurludur.Doğum tarihinde de bolca 8 içerdiğinden (18.08.1988) comebacklerini bu tarihlere yakın zamanlarda yapar. (Hatta bildiğim kadarıyla genellikle BIGBANG comeback çalışmalarına da bu tarihlerde başlar. BIGBANG'in çıkış tarihi de 19 ağustos'tur bu nedenle ki Ağustos ayı VIP'ler için önemlidir ve yoğun geçer! :D ) GD yine bu sene de doğum tarihine yakın bir zamanda dönüş yapacaktı ama YG albümün çıkış tarihini ertelediklerini bildiren bir duyuruyla tüm VIP'leri üzdü ama sonra çok geçmeden GD'nin dönüşünün Eylül'ün 2 sinde olacağını duyduk!! :D Sabırsızca geçen günlerin sonunda o gün geldiğinde ilk olarak Coup D'etat şarkısının klibiyle buluştuk. İşte Devrim;


([TURKISH SUB]G-DRAGON - COUP D'ETAT ile TurkeyBIGBANG)

Klibi izlediğimde gözlerim doldu ve çok rahatsız oldum. Rahatsız olmamın sebebi şarkıyı veya klibi beğenmeyişimden değil tam tersine çok beğenmemden oldu. Çünkü G-Dragon öyle bir insan ki kendisini yermesini de övmesinide çok iyi beceriyor. Kendi her şeyi ortaya seriyor ve kimseye diyecek tek söz bırakmıyor. Klibi izlediğinizde anlayacaksınız ki GD kendi ölümünü anlatıyor resmen! G-Dragon'la Kwon Ji Yong arasındaki devrimi anlatıyor. G-Dragon mu? Kwon Ji Yong mu??? Yoksa G-Dragon 'un içindeki Kwon Ji Yong'u öldürmeye çalışanlar mı?


Klipte en çok içime oturan görüntü ise küçük Ji Yong'un kendi mezarına bakıyor oluşuydu. Biliyorsunuz ki GD bu işe başlayalı klipteki o küçük çocuğun yaşındaydı, bu ince detay beni gerçekten çok sarstı... :(( GD hakkında böyle şeyler düşündükçe kendimi iyi hissetmiyorum o nedenle bu klibi ve bana hissettirdiklerini uzun uzun anlatamayacağım...
Bu klibin analizini okumak isterseniz sizi Hayalperestin bloğuna yönlendirmek istiyorum, o kadar ayrıntılı bir MV analizi yapmış ki, ben çok beğendim.Şöyle buyrun; Tık Tık!!!

GD beni daha fazla üzüp kalpten götürmeden klipten giflerle sizi başbaşa bırakıyorum!! ^^

Vee sonunda GD cesur bir ninja duruşuyla savaşmaya hazır!! FIGHTING LİDERİM!!!

Albümün klip gelen 2. şarksı ise "CROOKED "


(G-DRAGON - CROOKED MV (Türkçe Altyazılı) ile YukiisVIP)

Klibi Londra'da çekilen Crooked benim albümde en fazla sevdiğim şarkı! Diğer şarkılarda müthiş ama hani vardır ya bazen bazı şarkılar iyi gelir seni anlatır, bu şarkıda klibiyle birlikte benim için böyle! Aynı bu klipte GD'nin yaptığı gibi sokak sokak koşasım ve önüme gelene sebepsizce takılıp kavga çıkarasım var!


                           

 Offff GD!! Gel birlikte ağlayalım!! (Ama bana senin kadar güzel bir şekilde ağlamayı bilmiyorum.. ) Bildiğim kadarıyla GD bu sahnede gerçekten ağlamış.. :(( Anladım ki bu dünyada kayıtsız kalamadığım şeylerden biri de GD'nin ağlamasıymış!! :(( Ayrıca internette yapılan  "GD yalnızlığıyla duygu sömürüsü yapıyor!" geyiğine da cevabım şudur!!

Al sana Duygu Sömürüsü!! Çarpılırsın!! :D
Albüm yayınlandıktan sonraki müzik listeleri budur! Adamın rakibi yok!! Listelerde sadece kendi şarkıları yarışıyor!! Müthişsin Liderim!!
Albümdeki diğer şarkılara da bakacak olursak;
Yine bir GD Şaheseri;" BLACK "

(G-Dragon - Black ft. Jennie Kim (Türkçe Altyazılı) ile YukiisVIP)

Kaçmak istiyorum!! ^^ "RUNAWAY "

(G-Dragon - Runaway (Türkçe Altyazılı) ile YukiisVIP)

GD'den tavsiyeler; İstediğin şeyi yapabilirsin hayalini kurarsan.. ^^ " You Do "


(G-Dragon - You Do (Outro) /Türkçe Altyazılı/ ile YukiisVIP)


Missy Elliot ve G-Dragon işbirliği: " NİLLİRİA " (Doyasıya keyfini çıkarın! ^^)

" Aklımı başımdan alıyorsun..
Beni o ateşlendirme şeklin..
Asla vazgeçme sevgilim, bizi zorladıklarında bile!
Sen ve ben bu dünyaya karşı!
Seninle ölümüne varım bu gece.. "

GD ve Lydia Paek düeti; " R.O.D "" Dünyayı sallıyorum..
Doğduğumdan beri.. Dünyayı sallıyorum!!
Sahte olan ortaya çıkacak, gerçek olan farklıdır!
Dünyayı sallıyorum, dünyayı sallıyorum..
Beni gördüğünde herkes bilir, doğru cevap BENİM!!! "
" SHAKE THE WORLD!!! "

Dinlemekten büyük keyif aldığım: " I Love It " 
GD'nin böyle değişik tarzlar denemesini seviyorum!! ^^

Az kalsın unutuyordum hiç " Who You "olmadan olur mu?

"Senin için alamadığım pahalı çantaların-ayakkabıların yerine,
bir yastık aldım gözyaşlarımla ıslanmış... "


([TURKISH SUB] G-Dragon - 니가 뭔데(Who You) from BIGBANG TURKEY on Vimeo.)
Birde " Omo!" deyişi yok mu!! :D :D

Tam bütün albüm yayınlandı derken günler sonra bir şarkı daha geldi ve ben yine dinlemeye doyamadım.. Nasıl bir şarkıdır bu? İnsanı alıp götürüyor..
" WINDOW "

Bu albümdeki şarkıların hepsi birer şaheser!! GD yine Mükemmelliğini konuşturmuş!! İzin verirseniz GD'nin bu albümünü açıp bağıra bağıra bu çocuğun mükemmeliğine ağlamak istiyorum!!!!

GD'nin güncel haberlerine gelecek olursak;
- İlk olarak Comeback sahnesini izlemeniz lazım, buyrun 10 dakikalık kesintisiz keyif!! ^^
(GD aferin böyle devam et,iyice delirt beni!! ^^ )- M Countdown Comeback sahnesinde ilk performansında ilk birinciliğini aldı!! Bir G-Dragon klasiği! Çok şaşırdım desem yalan olur! ^^ (Beni asıl şaşırtan şey SeungRi'nin bu tip programlarda 1. lik alamaması :( Korelileri anlayamıyorum o kadar güzel şarkılara ve performanslarına rağmen 1. olmadı :((( O benim gönlümün 1. si! FIGHTING Maknaem!!!) Bu arada GD WIN oğlanlarına bir abilik yaptı; onlara da dansçı olarak sahnesinde yer verdi!! Bu çocuğu çok seviyorum ya!! Zamanında kendisi de BIGBANG'le birlikte Se7en'ın konserinde dans etmek için çok çalışmışlardı ve başarmışlardı. Şimdide GD'nin stajyerlere böyle bir fırsat vermesi duygulandırdı beni!! Vefalı çocuğum benim ya!! Ama bu arada GD sende yaşlandın yavrum ya!! Ahaha :D :D İşte o performans; Zirvedeki Liderim!!! Asalete bak ya!!! ^^

- YG Papa'nın garip yarışması (!) "WIN; Who Is Next?" in 5. bölümünde GD ve Taeyang gruplara koçluk yapacak. Taeyang Team A'yı GD ise Team B'yi alacak ve onlara kendi deneyimlerini aktararak gelişmelerine yardımcı olacaklar. (WIN bir nevi BIGBANG Documentary'nin 2013 versiyonu! Ben ki bizim oğlanları izlerken kalp krizi geçiriyordum ama şimdiki stajyerlere daha çok üzülüyorum çünkü onlara örnek olarak BIGBANG'i gösteriyorlar! İkinci bir BIGBANG olmasının imkanı yok ama işte hep YG'nin oyunu bunlar!! Çocuklara eziyet çektiriyor! Keşke farklı bir konsept deneyerek yeni erkek grubunu seçseydi..)- Bizim Tom ve Jerry yani GD ve SeungRi ayın 15'inde Inkigayo'da özel sunucu olacaklar!! Bu bölümü kaçırmamam lazım tadından yenmez!! Şimdiden sabırsızlanıyorum GRi anları için!! :D :D

- SeungRi, G-Dragon ve Daesung üçlüsü Kore'nin eğlenceli yarışma programı Running Man'a katılacaklar!! Sabırsızlanıyorruuuumm!!! (Sonunda Dae'mi görebileceğim!! Peki TOP sen nerdesin?? Özletti kendini ya!! Neyse biraz daha sabır! Kasımda YG papa yine bir trollük yapmazsa BIGBANG comeback yapacak o zamana kadar #DirenEfeKızı ) Şunlara bir bakın!!
Daesung o halin ne yavrum ya! Ahaha :D

- Vee son olarak!!! (en önemlisini sona sakladım ehehe :D) SeungRi'nin Let's Talk About LOVE şarkısı için GD & SeungRi & Taeyang 15 eylül'de Inkigayo'da özel performans sergileyecekler!! Bunu ne zamandır beklediğimi bilemezsiniz!! Ahah :D :D (Herş eyi geçtim ben BIGBANG istiyorum ya,kasım çabuk geell!!)

Evett çılgın fangirl EfeKızı bir yazısının daha sonuna geldi, bir daha ne zaman fangirllük yapar bilinmez ama siz yine de takipte kalın!! :D :D :D

(Çok Önemli NOTVideolarda elimden geldiğince Türkçe altyazı bulmaya çalıştım, kullandığım kaynakları da videoların altında belirttim ve onlara da emekleri için çok teşekkür ederim ^^ )


BigBang'i daha yakından tanımak istersen şu yazıma bir göz at ^_^


Bu serinin diğer yazılarını da okumak istersen;

2 yorum:

 1. Coup d'etat şarkısının analizini arayıpta bulamamıştım bir türlü. Link verdiğin için çoook teşekkür ederim :)
  Ben en çok jennie kim le olan black düetini sevdim :)
  Yazını bir çırpıda okudum, tekrar uğradığımda da videoları izliycem :)
  Bloğunu yeni keşfettim ve takibe aldım, banada beklerim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim, beğenmene sevindim ^^ Yine beklerim yine gel ^_^

   Sil

"Benim en sevdiğim söz Senden duyduğum ben'dir."
Özdemir Asaf