gökkuşağı

15 Aralık 2014 Pazartesi

Yeni Kitaplarım ve Yurtiçi Kargo Rezaleti!

Selam Canlar!! Anyong Çingular!! Keyifler yerindedir umarım?? ;)
Bugün size sadece yeni aldığım kitaplarımı tanıtmak isterdim ama malesef yaşadığım olaylar sinirlerimi zıplatmada zirveyi zorladığı için sizinle de paylaşmak istedim. Zira birazdan, sipariş verdiğiniz kitabın kargo şirketi tarafından size ulaştırılmamak için ne kadar çaba sarf ettiğini öğreneceksiniz. Bir paket bu kadar mı getirilemez konumuz bu ama öncesinde yeni bebeklerimden bahsetmek istiyorum ;)
Bir süre önce KTO Turkey ( Kore Turizm Organizasyonu ) facebook sayfasında bir etkinlik duyurusu görmüş ve bunun için oy kullanan kişilerin arasında çekilişle katılımcılara hediye verileceğini öğrenince bende katılmıştım. Böyle çekilişlerde hiç şansım yoktur aslında, belki diyerek katılmıştım. Umudum da yoktu açıkçası. Sonra çekilişle belirlenen kişiler arasında ismimi gördüm ki bir süre inanamamış ismimi tekrar tekrar kontrol etmiştim. :D Kazandığım hediyeler ise Kore Gezi Rehberi ve D&R'dan 25 TL'lik hediye çekiydi.  
Hediyeler için tekrar teşekkür ederim ^_^
Hediyelerim çok geçmeden elime ulaştı ve bende zaman kaybetmeden D&R'ın internet sitesinden sipariş verdim. Aldığım kitaplar uzun zamandır kavuşmayı beklediğim kitaplardı, onlar için para biriktiriyordum ki hediye çekini kazanmam müthiş oldu! 
İşte bebeklerim: Kavuşmak için gün saydığım "Kürk Mantolu Madonna" (Sabahattin Ali), Kütüphanemde bulunması için sabırsızlandığım Manga Serisinin ilk kitabı "Death Note - Ölüm Defteri 1" ve Turgut Uyar'ın seçme şiirlerinden oluşan "Göğe Bakma Durağı"
Tüm kitaplar benim için kıymetlidir ama Kürk Mantolu Madonna benim için artık bir tabu haline gelmişti. Kitabı ne zaman almak için heveslensem hevesim kursağımda kalıyordu. Hep bir engel çıkıyordu ve bir türlü kavuşmak mümkün olmuyordu. :D Hatta bir keresinde Kitap almak için aylarca biriktirdiğim parayla "Bu sefer alacağım seni Kürk Mantolu Madonna" nidalarıyla internetin başına oturduğumda kitapların büyüsüne kapılıp sipariş listemi tamamladım. Siparişi onayladığım anda fark ettim ki listede bir eksik var.. Ne olabilir sizce? Tabi ki Kürk Mantolu Madonna.. :( Ona bu kadar yaklaşmışken bir anlık dalgınlığın cezası olarak yine kavuşamamıştık.. :D Yine de şikayet etmiyorum çünkü her şeyin bir zamanı olduğuna inanıyorum.. Kısmet bugüneymiş :D Tabi bazı sorumluluk yoksunu insanlar sayesinde yine sorunsuzca bir buluşma olmadı bizimki.. >_<
17.11.2014'te verdiğim sipariş 19.11.2014'te D&R'dan sorunsuzca Yurtiçi Kargo'ya teslim edildi. Buraya kadar her şey mükemmeldi. Olay bundan sonrasında.. :( Normalde bildiğim kadarıyla bulunduğunuz şehre gelen kargonun eve gelme süresi 3-5 gün arası değişir ama bu benim paket için geçerli değildi galiba! 28.11.2014'te Nevşehir'e inen paketim bir türlü gelmek bilmedi. Ben bu süre içinde zaten internetten sipariş takibi yapıyor ve telefonla şubeyi arayıp bilgi alıyordum ki beni " Bugün gelecek / Yarın gelecek " diye oyalamaya başladılar. Böylelikle 10 gün kadar bekledim ve şikayet bildiriminde bulundum. Ertesi gün beni Yurtiçi Kargo şikayet bölümü aradı ve dediler ki " Arkadaşlar sizi telefonla aramışlar, ulaşamamışlar. O yüzden sizin gidip şubeden almanız gerekiyormuş. " Ben hayatımda şu -mış, -muş'lu cümleler kadar hiçbir şeyden nefret etmemişimdir. Konuya hakim değilsen konuşma hakkın yoktur bence! Söylediklerinin aksine beni kimse aramamıştı. Ben kargo yola çıktığı günden sonra resmen telefonla yapışık ikiz gibi gezmeye başlamıştım ki bu dediklerinin aslı astarı yoktu. Böyle bir şeyin olmadığını hatta 10 gündür kargo gelecek diye evden bile çıkmadığımı söylediğimde ise yeniden şikayet oluşturun çözümü (!) ile karşılaştım. Tepem attı ve "Paketimi gidip ben alacaksam neden yeniden şikayet oluşturayım ki? Bir işe yaramayacak sonuçta?" deyince telefondaki kişi "Ben şikayetinizi arkadaşlara ileteyim" dedi. Ertesi gün hala ne gelen var ne de giden. Üzerinden 4 gün daha geçti. Ben internetten hareketleri takip ediyorum sabah "dağıtıma çıktı" akşam "şubede bekliyor" girişleri yapılıyor. Tüm hareketlerin sayısı 42'yi geçti, benim telefon görüşmelerimin sayısı da 50'yi!! 
En sonunda 11.12.2014'te Yurtiçi Kargo'nun Nevşehir Merkez şubeye gidip "Şu bir türlü gelmeyen kargom hakkında bilgi almak istiyorum hatta teslim etmeyi düşünüyorsanız kargomu da!! deyince araştırdılar ve paketimin sanayideki şubede olduğunu söylediler. Benim telefonlarımı artık açmadıkları için merkezden sanayi şubesine telefon açtırdım ve ne öğrendim sizce? Meğer benim evime gelmişler ama evde kimse yokmuş ve not bırakmışlar! Delirmemek elde değil! >_< Beni ne aradıklarını ne de eve gelip not bıraktıklarını söyledim ama aldığım tek cevap " Arkadaş araMIŞ / Arkadaş evde bulamaMIŞ / Dağıtımdaki Arkadaş gelince soracaklarMIŞ " Nevşehir Merkez şubede de çözüme ulaştıramadıkları gibi birde dalga geçer gibi Sanayi Şubesinin adresini verdiler. Dedim ki " Tamam, olur da eve getirmeye falan kalkarsınız getirmeyin ben gelip kendim alacağım, o zaman görüşürüz! " Ertesi gün gidip birde Sanayi de şube aradım! İnanabiliyor musunuz? Abartmıyorum yaşadıklarım bunlar!
Sonunda şubeyi bulup girdim içeri. Adımı söyleyip kargomun neden gelmediğini sorduğumda Arkadaş eve not bırakMIŞ cevabını aldım yine! İşinizi doğru düzgün yapmıyorsunuz bari birde yalan söylemeyin arkadaş!! Deselerdi ki bir hata olmuş ona bile razıydım özür bile beklemiyordum ama aldığım tek cevap boş boş bakan bir personel! Konuşmaya bile yeltenmedi, lüzum görmedi, hiç yormadı kendini. Bu onun için o kadar önemsiz bir durum olduğu sorduğum sorulara sadece bön bön bakarak cevap vermesinden belliydi.
Temsili Örnek
Sorduklarıma cevap olarak konuşmaya lüzum gösterdiği tek şey " Üniversiteli misiniz? " oldu. İşte ordan sonrasında da bende ipler koptu! Hak aramak için Üniversiteli mi olmak gerekiyor? İlla kitap okumak için Üniversiteli mi olmak gerekiyor bu memlekette?? Evet üniversite okudum kardeş! Senin bu bönlüğüne o yüzden katlanabiliyorum o yüzden ağzını burnunu kırmıyorum!! Bu kişiyle konuşmanın hatta edilen tek kelimenin bile israf olduğunu anlayıp paketi alıp çıktım. Eve gelince internetten Yurtiçi Kargo'ya bir şikayet daha oluşturdum daha doğrusu bir tebrik mesajıydı (!) tabi anlarlarsa... Bloğum vasıtasıyla burdan da bir mesaj göndermek istiyorum: Bu kadar Etik sahibi (!) Dürüst (!) Güvenilir (!) Çalışkan (!) insanları bir araya toplamayı başaran Yurtiçi Kargo'ya tebriklerimi gönderiyorum. Böyle devam etsinler! Birde şu her sözü altın değerinde olan "Arkadaş"la tanışmayı çok isterim! Böyle insanlar artık kalmadı, kıymetini bilmek lazım!!
Neden bir işimde doğru düzgün gitmez ki! Benimkine Hayat değilde Absürt Komedi denmeli! Yine sinirlendim bak.. Neyse çingular bir kavuşma hikayesini dinlediniz eminim gözyaşlarınıza hakim olamadınız! :D Burdan çıkarılacak derse gelirsek: Yurtiçi Kargo'nun bu kaliteli (!) hizmetine layık görmüyorum kendimi o yüzden bir daha Yurtiçi Kargo mu? ASLA!!!! 
Umarım sizin de karşınıza böyle " Arkadaş "lar çıkmaz. ;)
Görüşmek Üzere!! ^_^

2 yorum:

  1. Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim iyi olmaya çalışıyorum.. :D Sen nasılsın? Umarım keyifler yerindedir? ;)

      Sil

"Benim en sevdiğim söz Senden duyduğum ben'dir."
Özdemir Asaf